Kaynarca'nın temasları
Eren Ermiş

Eren Ermiş

erenermis99@gmail.com

Kaynarca'nın temasları

16 Eylül 2018 - 15:33

24 Haziran seçimlerini bir kenara bıraktık ve 31 Mart yerel seçimlerini konuşuyoruz.
Milletvekili seçimleri öncesinde “Silivri’ye gelmiyor ve sorunlarıyla ilgilenmiyor” şeklinde eleştirilen AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, bu eleştirileri bertaraf etmek ve de bölgeyi önemsediğini göstermek için sık sık Silivri’de görülüyor. Ankara’da kurduğu sıkı ilişkiler sebebiyle milletvekilliği görevini sürdüren Kaynarca, son görev döneminde farklı anılmak adına bazı girişimlerde bulunuyor.
“Hiçbir şey yapma, ama yanımızda ol. Bizi dinle, bizimle konuş.”
Bu sözleri seçim süreçlerinde vatandaşlardan duyuyoruz. Ankara’da olup kuşlar aracılığıyla ilçeye altın yağdırsanız, gelmediğiniz zaman kimse “Aa altın yağdırmış, helal olsun” demez. Hikmeti başkasından arar, o marifeti başkalarına mal ederiz. Fakat hiçbir şey yapmayıp, arada sırada uğrayan bir siyasetçiyseniz, sizden iyisi yok. Şuan da Silivri Belediye Başkanı’nın yaptığı en iyi şey değil mi? Hiçbir şey yapmayıp, ama vatandaşları dinliyor olması, onlarla bir araya gelebilme yeteneği.
Evet, insanlarla bir araya gelebilmek, tüm eleştirileri göğüsleyebilmek bir yetenektir. Işıklar bu konuda yetenekli vesselam.
Sayın Kaynarca bizim milletvekilimiz. İlçemizin bağrından yetişip Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önemli görevler alan, sadece Silivri’ye değil bu ülkeye hizmet etmek için yetkilendirilmiş bir şahsiyet. Ama biz, Ankara’ya gönderdiğimiz vekilimizin bizimle olmasını, bizlerle bir araya gelmesini isteriz, istiyoruz da. Kırmızı çizgilerimizde hassas olan tüm siyasi partiler için geçerli bu durum.
Evet, bugün geldiğimiz noktada 31 Mart seçimlerini konuşuyoruz ve kampanya yavaş yavaş başlıyor. İnanıyorum ki Sayın Kaynarca seçimlerden sonra da Silivri’ye ağırlık verecek, hem Ankara hem sorumlu olduğu bölgede yoğun bir çalışma temposuna girecektir. El insaf, hangi gün Ankara’da hangi gün burada olacak değil mi? Bazen acımasız davranabiliyoruz; ama yine de istek ve arzularımızdan geri durmuyoruz.
*
Bugünlerde Kaynarca’nın temaslarını çok önemsiyorum. Zira seçimler için kilit bir görev üstlendiği aşikar. AK Parti milletvekili olması hasebiyle, 2014’te kaçan fırsatı 2019’da kaçırmak istemeyen bir AK Parti manzarası ortaya konuldu. Tülay Kaynarca’nın üstlendiği misyon seçimi kazanmak için gerekli olan “oy sayısına” etki edemeyebilir ama “kimin aday gösterilmesi” gerektiğine kanaat notu verebilir.
AK Parti genel merkezine gerekli olan, Kaynarca düzeyinde araştırma yapabilecek seviyede saygın ve seçkin isimler. Bunlardan bir tanesi Sayın Kaynarca. Sadece Silivri ile sınırlı tutmayalım. Çatalca, Büyükçekmece ve Beylikdüzü CHP tarafından yönetiliyor. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan samimiyetini düşürsek, buraların AK Parti’ye kazandırılması için “kardeş sözü” vermiş olabilir mi?
*
Bir başka isim Fatih eski belediye başkanı, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Mustafa Demir. Geçen günlerde çay bahçelerinde vatandaşlarla oturup sohbet etmiş. Esnafları ziyaret etmiş, hal hatır sormuş. Sayın Demir’in bu temaslarına da bakacak olursak, açık bir dille “nasıl bir aday istiyorsunuz” sorusunu yönelttiği konuşuluyor. Birkaç koldan çalışmalar başlatan genel merkez, 2019’u şansa bırakmak istemiyor. CHP’nin kalesi konumundaki Silivri, Çatalca, Büyükçekmece ve Beylikdüzü ilçelerinde nasıl bir aday çıkarılacak merak ediliyor.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum