Adayların propagandası
Reklam
Eren Ermiş

Eren Ermiş

[email protected]

Adayların propagandası

27 Şubat 2019 - 09:52

Volkan Yılmaz, Özcan Işıklar ve Selami Değirmenci, vatandaşa gidiyor ve destek istiyor. 3 adayın söylemlerini dikkatle takip ettiğimizde, genellikle belli bir tema üzerinden propaganda yapıyor. Birbirlerine atıflar yer alıyor. Oy istedikleri gerekçeleri vatandaşlara anlatan adaylar, belli bir seviyede üsluplarını koruyor.
Volkan Yılmaz, geride kalan yıllarda Silivri’ye yeterli hizmet yapılmadığını, yarım kalan bir hizmet olmadığını söyleyerek, vaatlerin tutulmadığı için “değişim” vurgusunda bulunuyor. Özcan Işıklar ise “huzur temasını” işliyor. “Toprakları koruyacağız” söylemiyle de huzur kavramı örtüşüyor. Seçmen bunu “Başkaları gelirse topraklarımız elimizden gider” diye algılar mı ve ne kadar güvenir bilemiyoruz. Selami Değirmenci de hizmet konusunu ele alıyor. 10 yıldır hizmet yapılmadığını ve ilçenin kaderiyle oynandığını ifade ediyor. Bir diğer teması ise Işıklar’ın CHP üyelerine yönelik antidemokratik uygulamaları... Baskıcı ve ayrıştırmacı bir politika yürüttüğünü dile getiriyor.   
Burunuz…  
*
Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz:
- Başkan seçildiğimde parti gömleğimi çıkarıp Silivri’nin belediye başkanı olacağım. Hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağım.
- Belediyeye gelmek için abi, amca, dayı, ilçe başkanı aramayacaksınız. Herkes işini halledebilecek. Benim açtığım kapıyı kapatmaya çalışan belediyedeki sorumlu müdürü o kapının önüne koyacağım.
- Partizancılıkla suçluyorlar. Asla! Liyakat ve ehliyete önem veren birim. Belediyede kimse işinden olmayacak, işin ehli olmayan kimse işe alınmayacak! Bana oy veren böyle oy versin.
- Silivri hizmete aç. Biz insanı merkeze alan projeler yapacağız. Kültür merkezleri, spor kompleksleri ve dahası yapılır ama çocuklarımız sanattan, spordan ve eğitimden uzak kalırsa yapacağımız hiçbir hizmetin anlamı yok.
- 5 yıl daha görev isteyenlere sorun, “Sen ne yaptın da 5 yıl daha oy istiyorsun? Yarım kalan bir işin mi var da tamamlamak istiyorsun?”
*
Millet İttifakı CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar:
- Hizmetten anladıkları betonla, demirle Silivri’nin kalbine bıçak saplamak. Gidin bakın Esenyurt’a huzur diye bir şey var mı? Halay çekmeye yer yok. Kültürlerimizi koruyacağız, Silivri’yi koruyacağız.
- Türkiye’de en büyük sorun şuan da işsizlik ve üretim sorunu. Üretim olmayınca sonucu işsizlik. İşsizlik beraberinde fakirlik ve yoksulluk getirir. Biz üretimden yanayız. Silivri’de tarım üretim merkezi kurduk, tarım lisesi kurduk, sıra üniversitesinde.
- Bizim meclis listemiz tam bir Silivri mutabakatı. Bu şehirde yaşayan kendini Silivrili hisseden herkes var. Tüm partilerden temsilci, tüm yörelerden hemşerilerimizi temsil eden arkadaşımız var. Diğerlerine bakıyoruz ama göremiyoruz.
- 10 yılda teknoparkların, silikon vadilerinin ve üniversitelerin temelini oluşturduk, şimdi hayata geçirmek kaldı. Göreceksiniz bu dönem bambaşka bir Silivri inşa edeceğiz.
- Silivri’nin yapısını bozmak istiyorlar. Toplu konutlar ile 400 bin Suriyeli’yi yerleştirmek istiyorlar. Bu anlayışı kabul etmiyoruz.
- Huzurumuzun devamı için bu toprakları korumaya devam edeceğiz.   
*
DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci:
- Silivri halkını iki ittifak adayına dayatmak istiyorlar. Ne Cumhur ne Millet, biz halk ittifakı diyoruz halk! İnsanları iki seçeneğe mecbur bırakamazsınız. Üçüncü seçenek biziz ve sizlerin desteğiyle bu seçimi almak işten bile değil.
- Oy bölecek diyorlar. Eğer belediyeye gittiğinizde kapılar yüzünüze kapanmadıysa, belediye ile halk arasında bağlar koparılmadıysa, 10 yılda Silivri’yi hizmet yapılıyorsa, mevcut düzenden memnunsanız bana oy vermeyin! Ama haksız ve adaletsiz, antidemokratik yöntemlerle aday olanlara, torpillerle örgüt iradesini yok sayanlara, milletin parasını hizmete harcamayanlara dur deme vakti geldi!
- Silivri’de yaşayan 81 ilden vatandaşımızı kucaklayarak halk ittifakı dayanışmasıyla yüreklere dokunmaya geliyoruz.
- Geçmişte görev yaptığım yıllarda imkansızlıklarla seçim kazandım ve yine imkansızlıklarla, belediyenin kaynaklarını doğru kullanarak kalıcı hizmetler ürettim. Şimdiki imkanlar ile Silivri’ye hak ettiği değeri vermek daha kolay. Ama nedense yapılmıyor.
- Cemaatlerle, tarikatlarla kol kola girenler Atatürkçülükten bahsedemez.

YORUMLAR

  • 0 Yorum