Işıklar - Kaynarca ve SİAD iftarı
Reklam
Eren Ermiş

Eren Ermiş

[email protected]

Işıklar - Kaynarca ve SİAD iftarı

30 Mayıs 2018 - 10:39

"Kaynarca bizi ikna edemedi"

Yoğunluğu ve parti görevlendirmeleri nedeniyle Silivri’ye pek fazla gelemediğini anlatan AK Parti Milletvekili ve bölgemiz 5.sıra milletvekili adayı Tülay Kaynarca için “Beni ikna etti” demiştim. Yazımdan sonra katılmayan bazı isimler “Seni ikna etmiş olabilir ama beni ikna etmeyen bir açıklama” şeklinde benzer cevaplar verdi. Hatta kendi partilisi bir isim “Eğer Silivri veya bölgeye gelmek istese, bu bölgeler için görevler alır ve gelir. Teşkilata kabahat bulması geçerli bir mazeret değil” dedi. İsmi bende kalsın, iyi de teşkilatçı. Mutlu Bozoğlu ve yönetiminin göreve yeni geldiğine göre, Rıfat Kutlu ve yönetiminin bu konuda yetersiz kaldığı anlamı ortaya çıkıyor. Tabi bu konu ayrı bir durum.

***
Bazı nüanslar açıkla ifade edelim.

Tülay Kaynarca’nın yeniden seçilebilir sırada aday gösterilmesini “Erdoğan’ın lütfu, başımızın tacı” diye karşılayanlar da var. Teşkilatçılığın gereği budur. İş işten geçmiş, olan olmuş, listeler açıklanmış. Kaynarca’nın bu dönem yine Meclis’te olması, yerelde denge kurmak isteyen AK Partililerin elini rahatlattı. Yani Kaynarca’nın belediye başkan adaylığına ilişkin dedikodular bertaraf oldu. En güçlü rakip Meclis’te olacağı için, denge kurmak isteyenler, “muhtemel adaylar” üzerinden hamleler yapacaktır.

Kaynarca’nın Meclis durumuna sevinenler, keyiflenenler, yapmacık gülücük bırakanlar, belediye başkan adaylığı veya meclis üyeliği niyetinde olanlardan başkası değil. Yoksa vatandaş nezdinde Kaynarca’nın bir karşılığı yok…

“KAYNARCA AZ MI ALKIŞ ALDI?”
Dün akşam Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin iftarı vardı. Geleneksel bir iftar. SİAD üyesi işadamları hep birlikte oruç açtı. Yani Silivri’de yatırım yapan, istihdam sağlayan, ekonomiye katkıda bulunan, Türkiye ihracatının yaklaşık 3 milyarını oluşturan firmaların sahipleri SİAD üyesi. Hepsi olmasa da bir kısmı iftar salonundaydı. Katılımcılar arasında Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve AK Parti Milletvekili, bölgemiz 5.sıra milletvekili adayı Tülay Kaynarca da vardı. Tabi bizler de oradayız.

Konuşmalar yapıldı, program sonuna doğru dost sohbetleri başladı. Yanıma gelen bir büyüğüm, “Dikkat ettin mi Özcan Işıklar, Tülay Kaynarca’dan daha fazla alkış aldı” dedi. Evet, öyleydi dedim.

İftar programını siyasi bir şova dönüştürmemek için Ramazan’ın önemini ve SİAD’ı anlatan konuşma yaptığını, bu nedenle alkışlık bir durum olmadığını belirtmeme rağmen “Özcan Işıklar siyasi mi konuştu? Hayır. Ama alkış alabiliyor” yanıtını verdi ve ekledi: “Kaynarca işadamlarının sorunlarına çözüm bulabilen bir isim değil. İlle de Silivri’den bir tercih yapılmak isteniyorsa, bu isim Kaynarca olmamalıydı. İyi ki ittifaklar dönemindeyiz. Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermek isteyenler vicdanını rahat tutacak, O’na oy verecek, ama AK Parti’nin 3.Bölge Meclis listesi düşündürücü.

***
Aynen bunları söyledi. Demek ki bazı şeyleri insanlar fark ediyor. İşadamı olmuş, dernek başkanı olmuş, esnaf olmuş hiç önemi yok. Her şeyden önce bir seçmen sıfatımız var. Seçmek ve tercih etmek bizim elimizde. Siyasetin mahşer günü 24 Haziran. Dün ve bugünü iyi izleyenler, karar verirken zorluk yaşamaz sanırım. Bence bu konuşmalar, bu ifadeler dikkate alınmalı. Nerede bir eksik var gidermenin çaresi aranmalı. Silivri’den çıkıp Cumhurbaşkanı da olsanız, menfaat takımı dışında kıymeti harbiyeniz olamaz.      

DÜNKÜ YAZI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum