Ahmet Ay'ın tutumu ve Özdoğan'ın adaylığı
Eren Ermiş

Eren Ermiş

erenermis99@gmail.com

Ahmet Ay'ın tutumu ve Özdoğan'ın adaylığı

05 Aralık 2018 - 10:03

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Silivri Belediye Başkan aday adaylığı başvuruları yapılıyor. Silivri’de eğitim camiasının yakından tanıdığı öğretmen Mesut Özdoğan da adaylık dosyasını teslim edenler arasında. Mesut Öğretmen, Türk Eğitim-Sen’in eski yöneticilerinden ve halihazırda üyesi. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşlarında görevler alan başarılı bir isim. Aslen Tokatlı ve Silivri Tokatlılar Derneği’nin başkan yardımcısı. Ülkemizde başarılarıyla gündeme gelen Beyaz Melekler Spor Kulübü’nün de başkanı. Hatırlayınız lütfen, Down Sendromlu gururumuz Volkan Yavuzaslan Cirit Atma’da dünya üçüncüsü oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat tanıştığı sporcumuz. Silivri’de yetişti ve bu başarıların arkasında bir kahraman; Mesut Özdoğan…
*
Mesut Öğretmen’in kariyer dosyası kabarık. Sayfalarımızda detaylarını okuyabilirsiniz.
Mesut Özdoğan’ın siyasete giriş süreciyle ilgili bazı hususlara dikkat çekelim.
Geride kalan Mayıs ayında “okul müdürlüğü” mülakatları yapıldı. Daha öncekilerde olduğu gibi, maalesef bu mülakatta da düşük puan aldı. Yeterli puan alamayınca okul müdürü de olamıyor haliyle. Aslında Mesut hoca düşük puan almıyor; aksine düşük puan verilerek okul müdürlüğü engelleniyor. Silivri’de bulunan 82 devlet okulunun 79’unda “Eğitim Bir-Sen üyesi” okul müdürü var. Ne kadar ilginç değil mi? Türk Eğitim Sen üyesi okul müdürü yok! Çünkü siyasi eller bunu böyle istiyor; imtiyazlı ilçe milli eğitim müdürleri de aldıkları siyasi güçle Türk Eğitim Sen’cilere siyasi ambargo uyguluyor.
*
15 Temmuz 2016 hain fetö kalkışmasından sonra Cumhur İttifakı oluştu. Bu ittifakta AK Parti ile MHP biraraya geldi ve “devletin bölünmez bütünlüğü” üzerine işbirliği yaptı. Bu ittifak, kuru kuruya iktidara oy vermek üzerine değil, bir diğer manada devleti birlikte yönetmek anlamı taşıyordu. Özellikle milli konularda. Çok fazla detaya girip konudan çıkmadan şu soruyu yöneltelim: İlçe Milli Eğitim Müdürleri Cumhur İttifakı’nı bozmak mı istiyor?
Siyasi partilerin genel başkanları “Türkiye’nin bütünlüğünden” bahsediyor ama bazı kurumların başındaki isimler öyle hareketlerde bulunuyorlar ki adeta Türk düşmanlığı yapıyorlar.
*
Türk Eğitim Sen üyesi bir öğretmenin, bir okula müdür olmasının sizlere ne gibi zararı olabilir bilmiyorum ama çocuklarımıza büyük fayda sağlayacağı ortada. Çünkü vatan sevgisiyle, devlet sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, millet sevgisiyle yetişecekler. Fetullahçı hainler devletin kurumlarına nüfuz ettiler, şanlı Türk ordusunun formasını giydiler, omuzlarında sözde başarılarını gösteren apoletler vardı ancak en önemlisi yüreklerinde vatan sevgisi yoktu. Önemli olan da bu değil mi zaten? Hangi makamlara gelirsen gel, hangi başarıları elde edersen et, eğer yüreğinde vatan sevgisi yoksa beyhude.
*
Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay’ın, Türk Eğitim Sen üyelerine karşı tutumunu artık bilmeyen kalmadı. O’nun için tek eğitim sendikası var, o da Eğitim Bir Sen. Çeşitli oyunlarla puanı düşürülen Mesut Özdoğan, gelinen noktada bugün MHP’den aday adayı oldu. Parti aday gösterir veya göstermez orasını bilemem ama Özdoğan’ın adaylık süreci işte tam burada başlıyor iddiasındayım. Eğer dün okul müdürü olabilseydi, yani buna müsaade edilseydi, Sayın Özdoğan bugün siyaset düşünmeyebilirdi. Ve şundan emin olun, MHP aday gösterdiği taktirde sahada başarılı bir kampanya yürütecektir. Silivri’de, seçmen bazında Tokatlılar birinci sırada yer alıyor. Bu oyların genel dağılımı AK Parti, CHP ve MHP üzerine. Dernek yöneticilerinin iddiasına göre en çok AK Partili bulunuyor. Elbette hemşerileri Özdoğan’ı yüzde yüz destekler demiyorum ama AK Parti ve CHP’den alacağı her puan onlar için bir risk unsuru. Ayrıca, partilerin adayları da seçmen gözünde yeterli profil oluşturmuyorsa, MHP bu açığı kapatacak bir aday çıkarsa ve bu aday Mesut Öğretmen olsa…     
*
Şuanda bu hesapları yapmak için çok erken. Burada ifade etmek istediğim hususu umarım anlatabilmişimdir. Silivri’de amacına uygun yönetilemeyen bir Cumhur İttifakı süreci siyasete nasıl yansıyor örnekleriyle ortada. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum