Silivri avantajlı ilçe olacak

Silivri avantajlı ilçe olacak

Deniz, demir ve karayolu için Silivri bir avantaj olacak

Silivri avantajlı ilçe olacak

Deniz, demir ve karayolu için Silivri bir avantaj olacak

Silivri avantajlı ilçe olacak
14 Şubat 2016 - 17:23

Silivri SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, İstanbul Sanayi Odası Dergisi'ne verdiği özel röportajda "Çanakkale otoyolu projelerinin ilçemizden geçmesi bekleniyor. Demir yolu ve deniz yolu ulaşımından yeterince faydalanamayan Silivri, gelecekte bu üstünlüklerinden de yararlanabilecek özelliklere sahip" dedi.  

Türk sanayicilerini ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, sanayicilerin sorunlarına yönelik çözüm önerileri getiren İstanbul Sanayi Odası’nın bölgemiz genelinde yayına sürdüğü İstanbul Sanayi Odası Dergisi’nin 2016 yılı Şubat ayı sayısında, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği’ne geniş yer verildi.

Dergide, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği (SİAD) Başkanı Hakan Kocabaş ile Silivri konuşuldu. "Ticaretin Parlayan Yıldızı Silivri" başlığı altında ilçemizin ekonomik durumu ve sosyo-kültürel tarihi hakkında bilgilendirmeler yapan İstanbul Sanayi Odası Dergisi, aynı zamanda Silivri sanayisini anlatırken; Kocabaş’a ilçemizin ticaretteki durumu hakkında sorular yönetildi.

"ÇANAKKALE OTOYOLU'NUN İLÇEMİZDEN GEÇMESİ BEKLENİYOR"

Silivri SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocabaş, "İstanbul-Silivri hattında ulaşım nasıl sağlanıyor?" sorununa cevap verirken, yeni beklentileri de paylaştı. Kocabaş, Çanakkale Otoyolu projesinin Silivri'den geçebileceğine işaret etti. Kocabaş, şunları söyledi: 

"Önemli kara yollarının üzerinde yer alan Silivri, ayrıca Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi merkezlerinin girişinde olması sebebiyle de avantaj sağlanıyor. D-100 ve E-80 kara yollarının kara yollarının yanında, üçüncü köprü bağlantısı ve Çanakkale otoyolu projelerinin de ilçemizden geçmesi bekleniyor. Demir yolu ve deniz yolu ulaşımından yeterince faydalanamayan Silivri, gelecekte bu üstünlüklerinden de yararlanabilecek özelliklere sahip. Bugün toplu ulaşım daha çok Özel Halk Otobüsü ve İBB’nin sarı otobüsleriyle gerçekleşiyor. İBB’nin önümüzdeki günlerde sarı otobüs seferlerini artıracağı konusunda duyumlar alıyoruz.

Hızlı tren seferleri, planlamaların içinde yer alıyor. Hızlı tren projesi belki de Kartal istikametine olmayıp Silivri’ye gerçekleştirilmiş olsaydı trafik yoğunlukları bakımından bugün daha isabetli bir karar verilmiş olurdu. Tabii her şey kısmet… Ancak, hızlı toplu taşımacılığın Silivri’ye gelmesi önem arz ediyor."

Kocabaş, sektöre, ekonomiye ve Silivri'ye ilişkin birçok soruya cevap verdiği röportajında, Silivri'nin birliktelikle yönetilen bir ilçe olduğuna vurgu yaptı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Korsan:
Ali Korsan: "Yeşil bir Silivri istiyoruz"
Başkan Yılmaz, protokolü imzaladı
Başkan Yılmaz, protokolü imzaladı